News Alert:

Weblogic

Ultimul meci, a doua înfrângere în Turcia

CS Mioveni a jucat marţi seara ultimul meci de pregătire din cele opt jucate în cantonamentul din Antalya. Galben-verzii au jucat contra celor de la Antalyaspor şi au pierdut cu scorul de 0 – 2, golurile fiind pri­mite în minutele 48 şi 70, ultimul din penalti. Gazdele de la Antalyaspor sunt pe locul 13 în campionat, la şase puncte de primul loc retrogradabil având următoarea linie de clasament: 26   8-8-10   25-28   32 p. Antrenorul Marian Pană a început partida cu următoarea echipă: Coca – Adrian Voicu, Bogdan Stoica, Radu Barbu, Eugen Crăciun – Alexandru Mandea, Dan Săndulescu, Cosmin Năstăsie, Andrei Nilă – Igor Radulis, Adrian Voiculeţ. În repriza a doua, tehnicianul grupării argeşene a introdus în teren toţi jucătorii pe care îi are la dispoziţie, mai puţin Valentin Coşereanu şi Leo­nard Naidin, ambii uşor accidentaţi. Delegaţia clubului CS Mioveni va părăsi vineri, în jurul orei 13, Antalya, şi va reveni în ţară după 15 zile de pregătire.
Bilanţul pe pământ turcesc
Echipa pregătită de Marian Pană a susţinut în cele 15 zile ale cantonamentului din Antalya opt meciuri. A câştigat patru, a remizat două şi a pierdut tot două. Argeşenii au învins pe Dila Gori (Georgia) cu 2 – 0, pe NK Maribor (Slovenia) cu 4 – 2, pe CSCA Rapid (Moldova) cu 1 – 0, şi pe Donji Srem (Serbia) cu 2 – 0. A terminat la egalitate cu MKS Cracovia (Polonia) şi Mirior Pernik (Bulgaria), ambele cu scorul de 0 – 0, şi a pierdut cu Voinţa Sibiu (0 – 3) şi Antalyaspor (Turcia), 0 – 2.


SALTELE FAMILIA

ARCHWOOD - tradition and future in woodcraft

Banner

Sondaj de opinie

Crinu Olteanu sau Gheorghe Preda?

Conducerea Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Argeş se află în mare dilemă. Vor să boteze sala de box din incinta Complexului Sportiv Trivale, numai că părerile în privinţa numelui sunt împărţite. Prima varinată ar fi Crinu Olteanu, cel mai bun boxer piteştean din toate timpurile (campion mondial la Houston), în timp ce alţii ar agrea ideea ca sala să poarte numele lui Gheorghe Preda, antrenorul care l-a descoperit şi crescut pe campionul de la categoria „cocoş”. Pentru a le da o mână de ajutor celor de la DJTS Argeş vă invităm să votaţi: Crinu Olteanu sau Gheorghe Preda.

Crinu Olteanu
Gheorghe Preda
» Go to poll »
1 Votes left

jVSjVS by www.joomess.dewww.joomess.de.

Banner

Clinica Donna Medical Center

VIDEO

You must have the Adobe Flash Playerthe Adobe Flash Player installed to view this player.