​Locul 3 la Campionatul Național de tenis de masă pentru CS Mioveni

Sportivul Alexandru Cazacu a ocupat locul 3 și și-a adjudecat medalia de bronz la Campionatul Naţional Individual de tenis de masă, desfăşurat în week-end la Buzău.
Tenismanul clubului nostru a pierdut în semifinală în faţa fostului și actualului campion național Ovidiu Ionescu, cel care de altfel este în momentul de faţă și vicecampion european.

Cazacu a câştigat grupa în care a fost repartizat şi apoi a mai învins alți doi adversari, după care a fost învins de Ionescu. La concursul de la Buzău au participat pentru 50 spotivi dun toată țara.

Pentru jucătorii de tenis de masă ai clubului nostru urmează acum semifinala Superligii, cu Steaua, care a ocupat locul 4 la finalul sezonului regulat. Turul şi returul semifinalei sunt programate în perioada 1-14 aprilie.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comentariile sunt închise trackbacks dar pingback-urile sunt posibile.