Anunțul momentului! Când se va putea circula între București și Curtea de Argeș pe autostradă!
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat miercuri că lucrările la ultimii kilometri ai secțiunii 5 a Autostrăzii Sibiu-Pitești se apropie de final. Astfel, începând din luna iunie 2025, șoferii vor putea circula pe autostradă între București și Curtea de Argeș, pe o distanță de aproximativ 140 de kilometri.
CITEȘTE ȘI: Permisul suspendat, mai ușor de recuperat – ce trebuie să faci? Parlamentul a decis!
„Ultimii 14,57 kilometri ai secțiunii 5 sunt în faza finală de execuție. Constructorul italian este bine mobilizat pe șantier și lucrează intens la racordarea cu DN73C, montarea parapetelor, trasarea marcajelor, instalarea semnalizării verticale și a sistemelor ITS”, a transmis ministrul Grindeanu într-o postare pe Facebook.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp