ULTIMĂ
ORĂ

Anunțul care îi va bucura pe cei mici. Tocmai s-a deschis

Orășelul Copiilor și-a deschis porțile pentru cei mici și cei mari în Parcul Ștrand începând din această dimineață. Ca și în anii trecuți, persoanele care doresc să vină sunt întâmpinate de către comercianți cu o diversitate de produse și mijloace de distracție.

Cu toate că orășelul a început să funcționeze astăzi, lansarea oficială va avea loc luni de la orele 11, când Moș Crăciun împreună cu edilul Tudor Pendiuc vor face cadouri celor mici prezenți la eveniment, iar pe lângă acesta municipalitatea a organizat o serie de manifestări dedicate copiilor. Din program nu vor lipsi muzica și spectacolele oferite de artiștii autohtoni.

Orășelul Copiilor va rămâne deschis până pe data de 5 ianuarie 2014.

oraselul copiilor 5 scaled

oraselul copiilor 13 scaled

oraselul copiilor 11 scaled

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.
Powered by
ns.fm