ULTIMĂ
ORĂ

Ce au pățit copiii lui Liviu Dragnea. Află cine i-a ameninţat!

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, lider al PSD, a anunţat că va face plângere penală împotriva jurnalistului care i-a făcut publică adresa.
„Toţi miniştrii au primit ameninţări, pentru că din momentul din care li s-au publicat numerele de telefon – nu au fost publicate, aşa, în glumă, a fost un plan, şi-au pus la punct o maşinărie – au început să curgă mail-uri, mesaje, SMS-uri, tot felul de ameninţări, cu un limbaj foarte urât, dar şi foarte violent. Au primit chiar ameninţări cu moartea. Mie, aduceţi-vă aminte că un mare jurnalist din România – aşa zice că e – a spus unde stau. Eu am transmis joi: ‘Să vină la Parlament, eu sunt singur, nu mi-am luat SPP, nu am nicio problemă’. Eu, sigur că o să îi fac plângere penală, îmi pare rău pentru el. E făcută, nu am depus-o, pentru că nu am avut când, dar aşa ceva nu se poate. Eu am fost trimis în judecată, pentru că s-au furat două milioane de voturi la referendum şi eu am fost condamnat pentru că membri de-ai partidului se estimează că ar fi încălcat legea protecţiei datelor personale, studiind listele electorale permanente, care sunt publice. Păi, aici nu mai funcţionează această lege? Sau dacă sunt de partea sistemului se poate încălca legea şi îi foloseşte sistemul pentru asta… Nu se poate continua aşa”, a declarat liderul PSD, duminică seară, la România Tv. El a adăugat că în aceste zile au primit ameninţări chiar şi copiii săi.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.