CS Mioveni, remiză la Oradea. Două puncte pierdute pe mâna portarului Popescu

DISTRIBUIȚI

Cu antrenorul Flavius Stoican în tribună, fiind suspendat, CS Mioveni a reuşit să plece neânvinsă de la Oradea, acolo unde echipa gazdă nu a pierdut de aproape doi ani. Fost antrenor la CS Mioveni, Marian Pană, acum la F.C. Bihor, a avut surpriza de a avea în faţă o echipă cu mulţi jucători tineri şi foarte tineri pe care nu-i cunoştea. Pană a debutat cu acest prilej ca antrenor principal la F.C. Bihor. După ce a dedchis scorul în minutul 14, galben-verzii puteau  pleca de la Oradea cu toate cele trei puncte, dar portarul Octavian Popescu a greşit flagrant, impardonabil, ca un începător, în minutul 51, şi gazdele au egalat obţinând un punct…
Minutul 13, cu noroc
Minutul 13 a fost cu noroc pentru CS Mioveni. Fundaşul orădean Toca l-a faultat în careu pe Victor Mazilu, iar arbitrul Marian Balaci a dictat lovitură de la 11 metri. Penaltyul a fost transfromat cu siguranţă de debutantul Dragoş Dragalina. Bine organizaţi în apărare, argeşenii au intrat cu 1 – 0 la pauză, şi se părea că nu vor primi gol în această partidă. Portarul Octavian Popescu a avut câteva întervenţii bune şi a dat încredere echipei, mai ales în prima repriză. Din păcate pentru el şi pentru echipa lui, Popescu a greşit grav în minutul 51 când a ieşit greşit din poartă la o centrare venită de pe partea dreaptă, iar Bud a deviat în poarta goală pentru 1 – 1…
Cu Alin Chiţa în rol de antrenor principal, CS Mioveni a jucat în alcătuirea: Popescu – Pasăre, B. Stoica, Olteanu, I. Stancu (70 Ayza) – Mazilu (63 Biceanu), Boboc, Năstăsie, Dragu – Arnăutu (89 Simion), Dragalina.