Cupa Hagi, la Piteşti. Prichindeii de la Progresul Corabia- premiaţi de Ilie Bărbulescu

Cupa Hagi Danone a fost la Piteşti, pentru cea de-a treia etapă a ediţiei din anul acesta. Organizată de Fundația “Gheorghe Hagi”, împreună cu Danone România, Cupa Hagi Danone este cea mai mare competiție de fotbal din România, dedicată copiilor cu vârste între 10 și 12 ani. Sâmbătă, 13 aprilie, și duminică, 14 aprilie, cele mai bune șase echipe câștigătoare ale campionatelor organizate în județele Argeș, Vâlcea, Olt, Dolj, Dîmbovița și Teleorman şi-au disputat calificarea pentru turneul final de la Arad.
Singura echipă din Argeş, FC Dănuţ Coman, a părăsit competiţia prematur, după ce a fost învinsă în grupă de Progresul Corabia şi CSS Turnu Măgurele. Toate partidele au fost găzduite de stadionul Tablierul, iar după ce sita a cernut în finală au ajuns Şcoala de Fotbal Gică Popescu şi Progresul Corabia. În cele din urmă, câştig de cauză a avut echipa din Corabia, care s-a impus cu scorul de 2-0, sun privirile lui Ilie Bărbulescu, campion cu Steaua, la Sevilia, îm 1986. De alfel, fostul mare fotbalist a fost cel care le-a înmânat premiile câştigătorilor, la festivitatea care s-a derulat imedit după marea finală.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comentariile sunt închise trackbacks dar pingback-urile sunt posibile.