”Liniuțe” la stadionul ”Nicolae Dobrin”. Află lista câștigătorilor!

25
liniute, curse, auto, pitesti, trofeul_argesului

liniute, curse_auto, pitesti, nicolae_dobrinDirecţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Argeş, Clubul Sportiv ”Procar Racing Team” Pitești, împreună cu Federația Română de Automobilism Sportiv, Primăria Municipiului Pitești cu sprijinul Consiliului Județean Argeș, au organizat sâmbătă, 26 septembrie, la Pitești, în zona Stadionului ”Nicolae Dobrin” pe o distanță de 300 m, competiţia de automobilism viteză (liniuțe) – TROFEUL  ”ARGEŞ”.

Competiția a aliniat la start 68 de mașini din: Balș, București, Buftea, Câmpina, Călimănești, Craiova, Curtea de Argeș, Drobeta Tr. Severin, Filipeștii de Pădure, Leordeni, Mioveni, Ploiești, Rm.Vâlcea, Scornicești Slatina, Ștefănești, Tg.Jiu, Topoloveni și Pitești, care s-au întrecut pe o vreme schimbătoare cu ploaie ușoară și foarte puțin soare, dar în fața a aproximativ 1.000 de spectatori. Câştigătorii au fost recompensați cu: diplome, cupe, trofee, tricouri, șepcuțe și premii speciale.

Primele trei locuri pe clase au fost obținute de următorii concurenți:

 Clasa Logan:

1. Frătoiu  FlorinDaciaPitești

2. Stăncescu Ionuț DaciaPitești

3. Manole DanielDaciaBucurești

Clasa S1

1. Kisim MarianPeogeot 106București2. Ghirocean OctavianHonda CivicBucurești

3. Dumitru BogdanCitroen SaxoBucurești

Clasa S2

1. Panait DănuțHonda CRXPitești

2. Morariu MihaiHonda CivicBucurești

3. Roșoagă IonuțBMW 320Slatina

Clasa S3

1. Popescu AndreiBMW 328Buftea

2. Badea AlexandruOpel AstraBucurești

3. Balea AntonioBMW 328Buftea

Clasa S4

1. Nițoi MarianBMW M3Curtea de Argeș

2. Alexandru FlorinSkoda OctaviaBalș

3. Roșu SilviuAudi A4Pitești

Clasa S5

1. Constantinescu CătălinBMW 325Tg. Jiu

2. Rădoi FlorinBMW E30Craiova

3. Barbu DragoșBMW 335Rm. Vîlcea

Clasa S6

1. Sima CristianAudi TTPloiești   (cel mai bun timp din concurs)

2. Olteanu EnacheVW GolfBucurești

3. Drăgan CosminVW GolfMioveni

        Clasa S7

1. Alexandru MariusLamborghini MurcielagoPitești

 

        Clasa S8

1. Oprescu BogdanVW GolfPitești

2. Păunel CosminAudi A3Slatina

3. Iordache DanielAudi A4Slatina

Clasa S9

 

1. Oprițescu AlinAudi A5Scornicești

        2. Dumitrașcu AlexandruBMW 330Ploiești