prima-proinstal
Obiectiv de Argeș

Parcul industrial – la un pas de a deveni realitate

Litigiile cu terenurile de la viitorul parc industrial sunt aproape de sfârșit! După o lungă perioadă în care administrația locală a fost blocată din cauza suprapunerilor de teren, în viitorul apropiat, parcul industrial va deveni realitate.

„Am dispus de luna trecută că suprafețe mari de teren sunt libere. Mai sunt unele în litigiu. Primăria Bradu a făcut suprapuneri pe terenul statului. Am dat dispoziție, se lucrează la dezmembrare astfel încât în momentul în care vin firmele să le putem da. Preturile vor fi modice sau chiar fără taxă. Vom duce utilitățile la fața locului. Vom ajuta cu ce vom putea” a anunțat edilul Cornel Ionică.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.
Powered by VA Labs