Piteștiul reunește, din nou, cei mai buni înotători din țară!

DISTRIBUIȚI
Municipiul Pitești va găzdui, în perioada 12-15 decembrie 2019, întrecerile Cupei României la înot pentru cadeți, competiție ce va avea loc la Bazinul Olimpic.
În concurs vor lupta pentru locurile pe podium 451 de sportivi cadeți legitimați la secțiile de înot ale celor 62 de cluburi sportive din țară participante: băieți cu vârste între 12 și 14 ani și fete de 12 și 13 ani.
Probele se desfăşoară după sistemul seriilor contracronometru. Timpi de creditare se pot acorda doar la probele care apar pentru prima dată la vârsta respectivă.
Taxa de înscriere: 10 lei/probă individuală (la ștafete nu se percepe taxă de înscriere).
Probele competiţiei:
CADEŢI 12 ani: 100m liber, 400m liber, 100m spate, 200m spate, 100m bras, 200m bras, 100m fluture, 200m mixt, 4x50m liber, 4x50m mixt.
CADEŢI 13 -14 ani: 100m liber, 200m liber, 800m liber, 100m spate, 200m spate, 100m bras, 200m bras, 100m fluture, 200m fluture, 200m mixt, 4x50m liber, 4x50m mixt.
Primii 3 clasaţi în probe vor primi medalii şi diplome, conform clasamentelor pe fiecare an de naştere si sex (12, 13, 14 ani masculin şi 12-13 ani feminin). Primele 3 echipe, în clasamentul general pe echipe, vor primi cupe.
Programul competiției de la Pitești:
• Miercuri 11.12.2019
15:00 – 16:00 – antrenament oficial sportivi participanți de la cluburile ACA, ACN, ACT, ALB, ALS, ASP, ATB, ATM, AVD, BAM, BAR, BCC, BSC, CJI, COB, COR;
16:00 – 17:00 – antrenament oficial sportivi participanți de la cluburile CPT, CSB, CSM, CSN, CSO, CSP, CSW, CTR, DAC, DEL, DEV, FAR, GAR, LBC, LBR, LER, LLP, LPT, LUN, MAR, MGL, MPL, MSB;
17:00 – 18:00 – antrenament oficial sportivi participanți de la cluburile PCT, PET, REN, SBM, SCP, SGH, SHD, SMA, SPL, SRT, SS1, SS7, SSB, SSV, STE, STG, STM, SWM, TGM, TRI, TSP, VCN, WIN;
15:00 – 18:00 – acreditarea sportivilor/ plata taxei de participare (incinta bazinului de înot);
18:00 – ședința tehnică (incinta bazinului de înot).
• Joi 12.11.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 – reuniunea I
16:00 – 17:00 – încălzire sportivi
17:00 – reuniunea II
• Vineri 13.12.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 – reuniunea III
16:00 – 17:00 – încălzire sportivi
17:00 – reuniunea IV
• Sâmbătă 14.12.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 – reuniunea V
16:00 – 17:00 – încălzire sportivi
17:00 – reuniunea VI
• Duminică 15.12.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 – reuniunea VII