prima-proinstal
Obiectiv de Argeș

Șocant! Copilă de 9 ani s-a electrocutat la patinoarul de la Târgul de Crăciun! Intervine SMURD!

Șocant! Copilă de 9 ani s-a electrocutat la patinoarul de la Târgul de Crăciun! Intervine SMURD!

Incident șocant! O fetiță de 9 ani a fost transportată de urgență la spital după ce s-a electrocutat în timp ce se afla cu familia la patinoar. Incidentul a avut loc în zona Târgului de Crăciun din Ploiești. Totul s-a întâmplat când copilul s-a sprijinit de un indicator rutier situat lângă gardul de protecție al patinoarului. Deși a suferit o rană la mână și a fost dusă la spital, investigațiile medicale au arătat că viața nu i-a fost pusă în pericol, iar a doua zi a fost externată.

CITEȘTE ȘI: Spital renumit din Argeș angajează! Șapte posturi scoase la concurs!

Părinții nu au depus plângere, iar reprezentanții societății care administrează patinoarul au precizat că au înlocuit instalația electrică.

„Polițiștii Secției nr. 1 Ploiești au fost sesizați pe 11 decembrie 2024, în jurul orei 20:00, de un bărbat care a informat că fiica sa s-ar fi electrocutat la patinoar. La fața locului, polițiștii au identificat minora și, din primele verificări, a reieșit că aceasta s-ar fi sprijinit de un indicator rutier situat aproape de balustrada patinoarului, suferind electrocutarea. Tatăl a solicitat un echipaj medical pentru acordarea îngrijirilor, dar ulterior a revenit asupra solicitării, menționând că nu mai este nevoie de intervenție”, au precizat reprezentanții IJP Prahova.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.
Powered by VA Labs