Sportiv din Mioveni, cel mai bun tenismen din România!

Ultimul clasament din 2019, la individual, întocmit de Federaţia Română de Tenis de Masă îl regăseşte pe primul loc pe Alexandru Cazacu, sportiv legitimat la CS Mioveni.
Un alt jucător de la CS Mioveni care punctează în clasamentul naţional este Lucian Munteanu, acesta fiind pe locul 21.
Alexandru Cazacu a ajuns numărul 1 în tenisul de masă românesc după ce a câştigat la finalul anului trecut Cupa României, iar în cursul anului 2019 a câştigat și Superliga cu CS Mioveni. De asemenea, Alexandru Cazacu este legitimat în acelaşi timp şi în Spania la echipa de tenis din Burgos.
Cazacu are 31 de ani şi a pornit în tenisul de masă de la Proauto Bucureşti, unde a câştigat de mai mult ori campionatul național. Înainte să ajungă la Mioveni a fost 4 ani la echipa din Constanţa, cu care a câştigat de 4 ori la rând titlul suprem în ţară. Cu CS Mioveni este pentru a treia oară campion naţional.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comentariile sunt închise trackbacks dar pingback-urile sunt posibile.