ULTIMĂ
ORĂ

Tânăr din Curtea de Argeș, arestat preventiv după ce nu a respectat măsura arestului la domiciliu

Un tânăr, de 19 ani, din Curtea de Argeș a fost arestat preventiv de polițiști după ce s-a constatat că acesta nu a respectat măsura arestului la domiciliu. În timpul controlului, agenții de poliție nu l-au găsit pe bărbat la locuință. Reamintim că tânărul a fost reținut în luna februarie după ce a furat dulciuri dintr-un magazin. Tânărul este cunoscut cu mai multe antecedente penale.

„În ziua de 21 iunie a.c., poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Argeş au pus în executare un mandat de arestare preventivă, emis de Judecătoria Curtea de Argeș, ca urmare a înlocuirii măsurii arestului la domiciliu, privind un tânăr de 19 ani, din municipiul Curtea de Argeș, cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat. Tânărul a fost încarcerat”, informează IPJ Argeș.

Foto: arhivă.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.
Powered by
ns.fm