Teroare! Un bărbat înarmat amenință că va împușca toți câinii din sat!
Mai mulți locuitori ai unui sat din județul Maramureș au raportat un incident îngrijorător. Un bărbat a fost observat deplasându-se cu un ATV prin localitate, având asupra sa o armă de vânătoare și amenințând că va împușca toți câinii din zonă.
Citește și: Se dă startul construirii unei noi autostrăzi în România! Vești bune pentru toți șoferii!
Martorii susțin că individul a tras focuri de armă între case, stârnind panică în rândul vecinilor, mai ales al copiilor.
Se pare că acesta este nemulțumit de prezența câinilor, susținând că aceștia sperie animalele sălbatice pe care le crește în curtea pensiunii sale.
Conform localnicilor, bărbatul ar încerca să-și facă singur dreptate, aspect confirmat și printr-o postare amenințătoare pe pagina sa de Facebook: “Dragi prieteni și vecini dacă vedeți de dimineață o femelă de cerb lopătar (ciută) vă rog să mă anunțați are crotalii în urechi. Din păcate datorită multitudini de câini vagabonzi mici mari nu prea poți să ai nimic pe lângă casă! Aviz celor ce au câini și îi găsesc în țarcul cu cerbi!”.
Oamenii sunt îngrijorați și cer intervenția urgentă a autorităților pentru a preveni o posibilă tragedie. Pe lângă faptul că trage cu arma în apropierea locuințelor, punând viețile în pericol, localnicii afirmă că bărbatul ar fi deja responsabil pentru uciderea mai multor câini din zonă.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp