Un rezultat ciudat: după 2 – 0, s-a întâmplat „minunea!“

DISTRIBUIȚI

SCM Argeş Piteşti – Unirea Câmpina 2 – 3 (1 – 0)
Întrebări pentru antrenorul Cristi Negru: De ce a fost schimbat Nicolescu, cel mai bun jucător al gazdelor? De ce nu este folosit juniorul Pătrănoiu?
Greu de explicat…
De-a dreptul surprinzătoare înfrângerea echipei pregătită de Cristi Negru în meciul cu Unirea Câmpina. La pauză, echipa argeşeană conducea cu 1 – 0, iar în minutul 55 chiar cu 2 – 0! Ce s-a întîmplat după 2 – 0, este greu de explicat… Oaspeţii au profitat de două greşeli ale portarului de la SCM Argeş Piteşti, dar şi de schimbarea neinspirată a mijlocaşului Sorin Nicolescu…  La fel de neânţeles ca şi schimbarea lui Nicolescu este nefolosirea unui junior de mare perspectivă, Andrei Pătrănoiu, jucător care atunci când a evoluat a făcut-o foarte bine şi şi-a ajutat echipa. La meciul cu Unirea Câmpina, Pătrănoiu n-a făcut parte nici din lotul de 17 trecut pe foaie! Etapa viitoare, SCM Argeş Piteşti va juca la Târgovişte, iar în ultima etapă va primi vizita echipei din Reghin.