prima-proinstal
Obiectiv de Argeș
Dacia Duster

Victorie la scor

După aproape două luni de pauză competiţională, handbaliştii piteşteni au reintrat în circuitul ligii secunde cu o victorie la scor. Sâmbătă, HC Argeş a învins, în deplasare, pe Unirea Sânnicolau Mare, cu scorul de 34-25, după ce la pauză echipa antrenată de Titel Răduţă a intrat la cabină cu avantaj de două goluri (scor 14-12). Este a cincea victorie pentru HC Argeş în noua stagiune, care continuă astfel să rămână în cursa pentru promovarea în Liga Naţională, ocupând locul patru, la două puncte distanţă de liderul seriei, HCM Baia Mare. De altfel, meciul turului de campionat  pentru piteşteni va avea loc sâmbăta aceasta, la Sala Sporturilor Trivale, contra echipei din Baia Mare.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp