Vremea îi dă bătăi de cap Simonei Halep: O nouă partidă a fost amânată la Cincinnati. Când se va relua MECIUL

Partida Simona Halep – Ashleigh Barty, din turul 3 al turneului Premier 5 de la Cincinnati, a fost reprogramată pentru vineri, 17 august, ora 18:00 (în România), pe terenul ”Central”, potrivit Mediafax.

Ploile au dat bătăi organizatorilor şi joi – 16 august, astfel că mai multe meciuri au fost întrerupte sau amânate, fiind reprogramate pentru vineri. Simona ar fi trebuit să intre joi pentru a doua oară pe teren, după victoria cu Tomljanovic (şi acest meci s-a întins pe 2 zile), dar acest lucru nu s-a mai întâmplat. În schimb, este foarte posibil ca Halep să joace vineri două meciuri.

Partida din turul 3 cu Ashleigh Barty a fost reprogramată la orele prânzului la Cincinnati (ora 18:00 în România). Dacă va câştiga această întâlnire, Simona va juca în sferturile de finală tot în această zi cu Lesia Tsurenko, undeva spre ora 4:00 în România. Programul acestei săptămâni de la Cincinnati seamănă izbitor cu cel de săptămâna trecută de la Montreal, când Halep a câştigat turneul. De această dată însă vremea a fost mult mai capricioasă.

Simona Halep şi Ashleigh Barty se întâlnesc pentru a doua oară în ultima săptămână, cele două jucătoare fiind adversare şi în semifinale la Montreal. Liderul mondial a câştigat destul de clar, cu 6-4, 6-1, într-o oră şi 11 minute.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comentariile sunt închise trackbacks dar pingback-urile sunt posibile.