
Panică la grădiniță! 12 copii și un adult duși de urgență la spital!
Scene de panică, marți, la o grădiniță după ce 12 copii cu vârste între 3 și 6 ani și un adult au prezentat simptome specifice unei toxiinfecții alimentare. Incidentul a declanșat o mobilizare masivă a echipajelor de urgență.
CITEȘTE ȘI: Permisul suspendat, mai ușor de recuperat – ce trebuie să faci? Parlamentul a decis!
La fața locului au intervenit treptat două autospeciale de stingere cu modul de prim ajutor, șapte echipaje SMURD, o motocicletă SMURD și două ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță București-Ilfov.
Toate cele 13 persoane au fost evaluate medical la grădiniță, apoi transportate către mai multe unități spitalicești: Victor Gomoiu, Marie Curie, Grigore Alexandrescu, Matei Balș și Spitalul Județean Ilfov.
Între timp, mai mulți părinți s-au prezentat pentru a prelua copiii care nu aveau simptome. Autoritățile au deschis o anchetă pentru a identifica sursa exactă a toxiinfecției alimentare suspectate.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
