ULTIMĂ
ORĂ

Panică la grădiniță! 12 copii și un adult duși de urgență la spital!

Panică la grădiniță! 12 copii și un adult duși de urgență la spital!

Scene de panică, marți, la o grădiniță după ce 12 copii cu vârste între 3 și 6 ani și un adult au prezentat simptome specifice unei toxiinfecții alimentare. Incidentul a declanșat o mobilizare masivă a echipajelor de urgență.

CITEȘTE ȘI: Permisul suspendat, mai ușor de recuperat – ce trebuie să faci? Parlamentul a decis!

La fața locului au intervenit treptat două autospeciale de stingere cu modul de prim ajutor, șapte echipaje SMURD, o motocicletă SMURD și două ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță București-Ilfov.

Toate cele 13 persoane au fost evaluate medical la grădiniță, apoi transportate către mai multe unități spitalicești: Victor Gomoiu, Marie Curie, Grigore Alexandrescu, Matei Balș și Spitalul Județean Ilfov.

Între timp, mai mulți părinți s-au prezentat pentru a prelua copiii care nu aveau simptome. Autoritățile au deschis o anchetă pentru a identifica sursa exactă a toxiinfecției alimentare suspectate.

Panică la grădiniță! 12 copii și un adult duși de urgență la spital!

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.