
Tragedie! Bărbat strivit de tractor! A murit pe loc!
Un accident rutier mortal s-a produs joi, în jurul orei 14:30, pe DN 2L, pe raza comunei Câmpuri din județul Vrancea. Un bărbat în vârstă de 69 de ani a decedat după ce tractorul pe care îl conducea s-a răsturnat.
CITEȘTE ȘI: Breaking! Primar PSD reținut de DNA! Afaceri ilegale!
Conform datelor preliminare comunicate de Poliția Vrancea, bărbatul, originar din localitate, se deplasa pe direcția Soveja-Câmpuri. La un moment dat, în apropierea unei intersecții cu un drum secundar, acesta ar fi efectuat un viraj brusc la dreapta, manevră în urma căreia utilajul agricol s-a răsturnat.
Tragedie! Bărbat strivit de tractor! A murit pe loc!
Impactul a fost fatal pentru tractorist, decesul fiind constatat la fața locului. Oamenii legii au deschis un dosar penal și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs evenimentul.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
