
Înfiorător! Polițist spulberat în intersecție! A fost dus de urgență la spital!
Un agent al Brigăzii Rutiere, în vârstă de 24 de ani, a fost rănit vineri seară, în jurul orei 18:15, după ce a fost acroșat de un autoturism în timp ce dirija traficul în zona Rond George Coșbuc din Capitală. Polițistul a fost preluat de o ambulanță și dus la spital.
CITEȘTE ȘI: Durere în Argeș! Cine este fetița de 2 ani moartă seara trecută într-o clinică stomatologică din București?
Conform datelor preliminare, un șofer în vârstă de 37 de ani, care se deplasa pe Bulevardul Libertății, a efectuat un viraj la stânga spre Bulevardul Regina Maria. În timpul acestei manevre, l-a lovit pe agentul de poliție care se afla în intersecție pentru a asigura fluidizarea circulației.
Brigada Rutieră a transmis că polițistul era echipat corespunzător și purta elemente reflectorizante în momentul producerii incidentului.
La fața locului, conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de zero. Echipajul medical sosit la locul accidentului i-a acordat primele îngrijiri agentului rănit, după care l-a transportat la o unitate spitalicească.
Autoritățile continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs accidentul.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
