ULTIMĂ
ORĂ

Atenție șoferi! Se închide Transfăgărășanul! Află când!

Sâmbătă, 10.09.2022, în intervalul orar 14:40 – 15:30, se închide traficul rutier pe Transfăgărășan (DN7C) pe sectorul de drum km 56+500 (Restaurant La Cetate) – km 116+808 (Bâlea Lac), în vederea desfășurării competiției „Turul României – ediția 55”.

CITEȘTE ȘI: ACUM! ACCIDENT PE CALEA BASCOV! INTERVIN POMPIERII!

Turul României 2022, ce are loc în perioada 6 – 11 septembrie 2022, este una dintre cele mai prestigioase curse de ciclism rutier din sud-estul Europei și unul dintre cele mai importante evenimente cicliste internaționale din România, se va desfășura pe un traseu de peste 850 km.

Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale și autostrăzi pot fi obţinute de la Dispeceratul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A., la numerele de telefon 021/264.33.33; 021/9360 sau accesând pe prima pagina în caseta din stânga: www.cnadnr.ro – DISPECERAT – Situatia Drumurilor Naţionale, dar și pagina de FB https://www.facebook.com/cnadnr/.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.