ULTIMĂ
ORĂ

Schimbări în traficul din Găvana! Dispar zeci de locuri de parcare!

O parcare din cartierul Găvana ar putea fi desființată pentru crearea unei noi benzi, potrivit unui proiect aflat pe odinea de zi a Comisiei de Circulație Pitești. Este vorba despre mai multe locuri de parcare cuprinse între intersecțiile Bulevardului 1 Decembrie cu străzile Paltinului și Alunului. Această propunere va fi analizată și votată de membrii Comisiei miercuri, 28 septembrie.

CITEȘTE ȘI: MAȘINĂ PROIECTATĂ ÎN ȘANȚ! DOUĂ PERSOANE RĂNITE!

„Pentru fluidizarea circulației auto pe b-dul 1 Decembrie 1918 se propune desființarea parcării aferente acestuia din fața blocului M4, cuprinsă între intersecțiile cu străzile Paltinului și Alunului, circulându-se astfel pe acel tronson pe doua benzi pe sens” se arată în proiectul care va fi dezbătut în Comisia de Circulație.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.