ULTIMĂ
ORĂ

Concert de închidere a stagiunii a XVI – a, la Filarmonica Pitești! Află când!

Concert de închidere a stagiunii a XVI – a, la Filarmonica Pitești! Află când! Filarmonica Pitești închide joi, 15 iunie, de la ora 19:00, la Centrul Multifuncțional, stagiunea a XVI – a. Alături de orchestra simfonică a instituției, dirijată de Hermann Szabolcs, va urca pe scenă, în premieră, Erzsébet Gódor.
În program: P. Sarasate – „Zigeunerweisen”, D. Popper – „Magyar rapszódia”, N. Paganini – „La Campanellá” și F. Mendelssohn-Bartholdy – Suita „Visul unei nopţi de vară”, OP. 61.
Biletele pot fi procurate de la casa de bilete a instituției și de pe www.bilete.ro, prețul unuia fiind de 40 sau 30 de lei, în funcție de categoria locului. Elevii, studenții și pensionarii beneficiază de reducerile aferente.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook sau pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.