![Șoc!!! Au apărut primele „victime” ale căldurii! În „costumul” Evei, pe străzile din București! 1 goala pusca](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/goala-pusca-150x150.webp)
În urmă cu puțin timp, o persoană a fost atacată de urs pe un drum forestier din municipiul Curtea de Argeș, zona strada Valea Sasului.
Intervin paramedicii SMURD de la Detașamentul de Pompieri Curtea de Argeș. A fost transmis mesaj RO-ALERT în zonă pentru avertizarea cetățenilor. Din primele informații, se pare că este vorba de un bărbat și după prima evaluare: este conștient și prezintă leziuni la cap, torace și un membru inferior.
A fost preluat de către echipajul SMURD și va fi transportat la spital.
Știre în curs de actualizare!
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp