![Angajări masive în aceste domenii! Salarii uriașe! 1 angajari la stat ploiesti prahova](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/angajari-la-stat-ploiesti-prahova.png)
Acum: Director săltat de DNA! A cerut mită 350 mii euro! Un director din cadrul Agenției Domeniilor Statului a fost săltat de DNA pentru trafic de influență. Concret, se pare că acesta ar fi cerut mită 350.000 de euro de la un om de afaceri.
CITEȘTE ȘI: SE ZBATE ÎNTRE VIAȚĂ ȘI MOARTE! PIETON SPULBERAT DE MAȘINĂ ÎN BASCOV!
Şeful Direcţiei Control Reprezentanțe Teritoriale şi Comunicare din cadrul Agenţiei Domenilor Statului ar fi cerut unui om de afaceri suma de 350.000 de euro pentru a-l ajuta pe acesta să obţină în arendă o suprafaţă de 650 de hectare de teren agricol dintr-o comună din Giurgiu. Surse judiciare susțin că directorul i-ar fi promis omului de afaceri că îl va ajuta să închirieze acest teren agricol pentru o perioadă de 20 de ani cu o posibilă prelungire a contractului de 10 ani.
Culmea este că nu a reușit și, deși luase 90.000 de lei, prima transă din suma cerută mită, licitația a fost câștigată de altcineva. Funcționarul public a fost arestat preventiv pentru trafic de influență.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook sau pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp