Pompierii de la Punctul de Lucru Rociu și Detașamentul Bradu au fost solicitați să intervină la un accident rutier, produs între două mașini. Evenimentul s-a produs în comuna Mozăceni, iar la fața locului s-au folosit o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
„Accident rutier în care sunt implicate două vehicule, produs în comuna Mozăceni. Intervin pompierii de la Punctul de Lucru Rociu și Detașamentul Bradu cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat. Echipajul medical evaluează o victimă, care prezintă atac de panică. Pompierii asigură măsuri PSI.”, este mesajul transmis către redacția noastră de reprezentanți ai ISU Argeș.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp