Alegeri locale 2020: Lista completă a primarilor din Argeș

997

PSD a pbținut o victorie zdrobitoare în Argeș! Social democrații au câștigat la alegerile locale din 27 septembrie nu mai puțin de 73 de primării. Pe cealaltă parte, liberalii au reușit să obțină 23 de primării, iar PMP – 2 (Corbi și Brăduleț) și USR s-a impus la Câmpulung.

Lista completă a edilililor din Argeș:

Piteşti – Cristian Gentea (PSD)

Curtea de Argeş – Constantin Panțurescu (PSD)

Câmpulung – Elena Lasconi (USR)

Mioveni – Ion Georgescu (PSD)

Topoloveni – Gheorghiţă Boţârcă (PSD)

Ştefăneşti – Nicolae Velcea (PSD)

Costeşti – Ion Baicea (PSD)

Albeştii de Argeş – Gabriel Popa (PNL)

Albeştii de Muscel – Cătălin Manta (PNL)

Albota – Ion Dumitru (PSD)

Aninoasa – Benonie Ştefan (PSD)

Arefu – Gheorghe Stoican (PSD)

Bascov – Gheorghe Stancu (PSD)

Băbana – Bebe Ivan (PNL)

Băiculeşti – Niculaie Dragnea (PSD)

Bălileşti – Turturică Victor Cătălin (PSD)

Beleţi – Negreşti – Gheorghe Dumitrescu (PNL)

Berevoieşti – Florin Proca (PSD)

Bârla – Gheorghe Voicu (PNL)

Bogaţi – Ion Gârleanu (PSD)

Boteni – Vasile Leau (PSD)

Boţeşti – Nicolae Mihai Bundă (PSD)

Bradu – Dănuţ Stroe (PSD)

Brăduleţ – Florin Iordache (PMP)

Budeasa – Mihail-Nicolae Rachieru (PSD)

Bughea de Jos – Dorel Tănăsescu (Ind.)

Bughea de Sus – Nicolae Tarbă (PNL)

Buzoeşti – Tănase Ion (PNL)

Căldăraru – Buicea Alecu (PNL)

Călineşti – Mihai Georgescu (PSD)

Căteasca – Liviu Năstase (PSD)

Cepari – Ciobanu Cristian (PSD)

Cetăţeni – Mugurel Ion Minciună (PSD)

Cicăneşti – Ion Ionescu (PNL)

Ciofrângeni – Panțeru Dorin Florin (PSD)

Ciomăgeşti – Dumitru Diaconu (PNL)

Cocu – Țucă Gheorghe (PSD)

Corbeni – Nicolae Dinică (PSD)

Corbi – Anca Baciu (PMP)

Coşeşti – Nicolae Pană (PSD)

Cotmeana – Ionel Vişan (PSD)

Cuca – Deaconu Georgel Cristian (PSD)

Davideşti – Văduva Constantin Alin (PSD)

Dâmbovicioara – Secăreanu Dumitru (PSD)

Dârmăneşti – Emilian Ciolan (PSD)

Dobreşti – Georgescu Irinel (PSD)

Domneşti – Ion Doru Smădu (PNL)

Dragoslavele – Laurenţiu Militaru (PSD)

Drăganu – Claudiu Lucian Stan (PSD)

Godeni – Ion Pădureanu (PSD)

Hârseşti – Ionel Moloiu (PSD)

Hârtieşti – Ion Cosmin Ştefan (PNL)

Izvoru – Claudiu Neguţ (PNL)

Leordeni – Ibric Marian (PSD)

Lereşti – Marian Toader (PSD)

Lunca Corbului – Gheorghe Drăgan (PSD)

Mălureni – Florian Bucălie (PSD)

Mărăcineni – Nicolae Dascălu (PSD)

Merişani – Marius Luigi Ionescu (PSD)

Miceşti – Dumitru Voicu (PSD)

Mihăeşti – Andreea Iuliana Crâmpiţă Matei (PSD)

Mioarele – Gheorghe Şucu (PNL)

Miroşi – Niță Marin (PSD)

Morăreşti – Purcaru Gheorghe (PER)

Moşoaia – Ion Necula (PNL)

Mozăceni – Liana Corina Dună (PNL)

Muşăteşti – Constantin  Oancea (PSD)

Negraşi – Constantin Alexandru (PSD)

Nucşoara – Cojocaru Ion (PSD)

Oarja – Constantin Bîlea (PSD)

Pietroşani – Eugeniu Pătru (PSD)

Poiana Lacului – Dumitrache Ion (PNL)

Poienarii de Argeş – Dragoş Boncea (ANŢ)

Poienarii de Muscel – Banzea Ion (PNL)

Popeşti – Mihai Ion (PSD)

Priboieni – Sorin Lupu (PSD)

Răteşti – Petrică Vasile Cornel (PSD)

Râca – Nicuşor Sorin Popescu (PSD)

Recea – Dragu Iliuță Dorel (PSD)

Rociu – Aurel Bălăşoiu (PSD)

Rucăr – Ionel Dulamă (PSD)

Sălătrucu – Langer Nicolae (PSD)

Săpata – Laurenţiu Ion Micu (PSD)

Schitu Goleşti – Vasile Tudorel Miriţă (PNL)

Slobozia – Petre Funie (PSD)

Stâlpeni – Gabi Şerbănoiu (PSD)

Stoeneşti – Ion Marin (PSD)

Stolnici – Sevastian Pupăză Roşu (PSD)

Suseni – Doru Radu (PNL)

Ştefan cel Mare – Ion Parpală (PSD)

Şuici – Constantin Iatagan (PSD)

Teiu – Dumitru Florin (PSD)

Tigveni – Constantin Smeu (PNL)

Ţiţeşti – Gheorghe Savu (PNL)

Uda – Dumitru Drăguşin  (PNL)

Ungheni – Miu Iulian (PSD)

Valea Danului – Vasile Dina (PSD)

Valea Iaşului  – Cristian  Enescu (PSD)

Valea Mare Pravăţ – Boncoi Petre Ionel (PSD)

Vedea – Dochinoiu Niculaie (PSD)

Vlădeşti – Dică Hristu Cristian (PSD)

Vultureşti – Liviu Poşircă (PSD)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here