
ALERTĂ pentru șoferi! Circulație OPRITĂ pe A1, pe sensul spre Pitești! Anunțul de ultimă oră făcut de Poliție!
Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române a anunțat instituirea unor restricții de circulație pentru ziua de luni, 9 decembrie, pe autostrăzile A1 și A4, ca urmare a efectuării unor lucrări de întreținere a infrastructurii rutiere.
Astfel, pe Autostrada A1 București – Pitești, traficul pe prima bandă este oprit până la ora 17:00, pe sensul de mers către Pitești. Măsura a fost luată pentru a permite trasarea marcajelor rutiere pe următoarele sectoare: kilometrii 25+500 metri – 27+800 metri, 36 – 38+850 metri, 41 – 42+500 metri și tronsonul cuprins între kilometrii 78 și 80.
Tot în cursul zilei de astăzi, șoferii vor întâmpina restricții și pe Autostrada A4, pe direcția dinspre Agigea spre Ovidiu, unde banda a doua este închisă până la ora 15:00.
Intervenția are loc între kilometrii 13+300 metri și 12+400 metri, fiind necesară pentru operațiunile de curățare a rigolei mediane.
Pentru prevenirea accidentelor, polițiștii rutieri le recomandă conducătorilor auto să reducă viteza în zonele de lucru și să respecte cu strictețe semnalizarea temporară. De asemenea, șoferii sunt sfătuiți să se asigure temeinic și să semnalizeze din timp orice intenție de schimbare a benzii de circulație.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
