![Poți conduce o mașină pe transmisie manuală dacă ai făcut școala pe automată? Anunț de ultimă oră! 1 Scoala de soferi](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/Scoala-de-soferi-150x150.jpg)
Vremea se va schimba radical în județul Argeș în următoarele ore, potrivit unei alerte emise în această dimineață de către meteorologi. Argeșul și mai multe județe au intrat sub cod galben de furtuni până la ora 23:00, interval în care se vor înregistra averse torențiale, descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului (55…65 km/h) și izolat vijelii și grindină.
„În intervalul menționat, vor fi perioade cu instabilitate atmosferică în cea mai mare parte a Moldovei și nordul Munteniei. Aceasta se va manifesta prin averse torențiale, descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului (55…65 km/h) și izolat vijelii și grindină. În intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor fi de 15…25 l/mp și izolat de peste 30…40 l/mp” este anunțul meteo:rologilor.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp