Arde o fermă de animale din Muscel! De câteva ore pompierii se luptă cu flăcările. A mai fost trimisă în ajutor o autospecială cu apă și spumă de la Detașamentul Mioveni.
Este o fermă de bovine și arde pe o suprafață de peste 500 mp, la prima evaluare a situației.
Spre locul intervenției s-au deplasat pompierii cu încă trei autospeciale de stingere cu apă și spumă.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp