![Sute de locuință din această localitate din Argeș - fără gaze! Avarie majoră! 1 alerta sediul guvernului s a spart teava de gaze 774490 1](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/alerta-sediul-guvernului-s-a-spart-teava-de-gaze-774490-1-150x150.jpg)
S-a intervenit de urgență astăzi, în Albești, când un copil care încerca să hrănească un urs a fost atacat de animal. Din fericire micuțul a primit îngrijirile medicale necesare în timp util și se află în afara oricărui pericol.
Un copil de 8 ani s-a ales cu răni la o mână, după ce a fost atacat, astăzi, de un urs, în localitatea Albești, județul Argeș. Copilul a dorit să-l hrănească, în timp ce se afla în mașina condusă de unul dintre părinți.
Polițiștii spun că minorul a primit îngrijiri medicale și se află în afara oricărui pericol.
În repetate rânduri, autoritățile au transmis că hrănirea urșilor este sancționată, deoarece pune în pericol viața oamenilor.
Salvamont recomandă să nu mergem în zone pe care nu le cunoaștem, să evităm să hrănim urșii, mai ales de la o distanță foarte mică, să fugim brusc. Conform autorităților, este bine să folosim un spray anti-urs și să fim dotați cu o trusă medicală, atunci când călătorim în zone în care ar putea fi animale sălbatice.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp