![Aventură nocturnă, sfârșită tragic! Trei minori au ajuns la spital după ce au furat mașina părinților! 1 o ars](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/o-ars-150x150.webp)
Argeș: Doliu imens! Un cunoscut preot a murit fulgerător! Veste tristă pentru locuitorii comunei Budeasa! Cu adâncă întristare și nespusă durere, Primăria Comunei Budeasa, anunță trecerea în neființă a Preotului Badea Daniel, slujitor al Bisericii „Sfântul Ilie Tesviteanul” din satul Budeasa Mică.
„Plecarea Părintelui Daniel, lasă un gol în sufletele credincioșilor din Parohia Budeasa Mică și profundă întristare tuturor celor care l-au cunoscut.
Ne exprimăm întreaga compasiune faţă de familie şi cei apropiaţi, rugând pe Dumnezeu să le dea putere, sprijin şi ocrotire, în aceste clipe de durere! Drum lin spre îngeri, Părinte!”, este mesajul transmis de primăria comunei Budeasa.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook sau pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp