De mai bine de șase zile, un bărbat a fost căutat de salvatori după ce a fost dat dispărut de familie și prieteni, iar în această după amiază a fost găsit… rugându-se la o mănăstire. Zeci de postări au fost făcute în mediul online, dar și sezisăzi la Poliție și Salvamont, după ce bărbatul de 37 ani din Drăgășani a spus că pleacă pe munte, iar din acel moment, nimeni nu a mai putut lua legătura cu el.
Salvamontiștii argeșeni au încercat să îi dea de urmă, dar dat fiind faptul că acesta nu are permis și, implicit, nici mașină, căutările s-au dovedit a fi unele extrem de greoaie. Salvatorii montani au arătat poza bărbatului dispărut tuturor turiștilor care au merrs în weekend pe munte, dar rezultatele au întârziat să apară până astăzi, când bărbatul a fost găsit la mănăstire de lângă Cozia.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp