ULTIMĂ
ORĂ

Bărbat din Câmpulung – arestat pentru trafic de droguri

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Pitești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – S.T. Pitești, au depistat un bărbat, din Câmpulung, în timp ce ar fi încercat să comercializeze cocaină. Acesta a fost arestat preventiv.*

La data de 29 iunie, polițiștii au depistat în flagrant delict un bărbat bănuit de trafic de droguri de mare risc. Acesta ar fi avut asupra sa 4 grame de cocaină.

În aceeași zi au fost efectuate trei percheziții domiciliare, în municipiul Câmpulung și în București, la imobilele utilizate de cel în cauză.

În urma perchezițiilor au fost ridicate 60 de grame de substanță susceptibilă a fi interzisă, ustensile ce ar fi fost folosite la prelucrarea și consumul substanţelor cu efect psihoactiv.

Din cercetări s-a stabilit că, începând cu luna mai a.c., cel în cauză ar fi comercializat droguri de mare risc, cu precădere în municipiul Câmpulung.

După administrarea probatoriului, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore pe bază de ordonanţă, după care a fost prezentat instanţei, care a dispus măsura arestării preventive.

Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din Poliția Română.

Foto: descriptiv.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.
Powered by
ns.fm