![Vine urgia! Trei zile de furtuni, vijelii și ploi torențiale! Află zonele vizate! 1 atentionare meteo anm ploi torentiale vijelii grindina 849008](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/06/atentionare-meteo-anm-ploi-torentiale-vijelii-grindina-849008-150x150.webp)
Echipa antrenată de Tudor Costescu şi Sorin Căprărescu au dat peste cap calculele hârtiei şi au învins campioana României, ASESOFT Ploieşti, în SuperCupă. Meciul cât o finală s-a disputat vineri seară, la Bucureşti, iar la capătul unui joc magnific baschetbaliştii piteşteni s-au impus cu scorul de 83-75. Cu un nou trofeu preţios în palmares, după Cupa României, jucătorii de la BCM U Piteşti au făcut o nouă noapte albă, fiind întâmpinaţi de primarul Tudor Pendiuc, vineri seara, la ora 23, în faţa Primăriei Piteşti.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp