![Se întâmplă luni în Pitești! Toată lumea trebuie să afle! 1 centru pitesti 2](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/centru-pitesti-2.jpg)
Canalizarea de la Terasa 1 Mai din Curtea de Argeş va fi gata luna viitoare, după cu spune primarul Nicolae Diaconu, care a afirmat că blocurile din zonă încă n-au fost branşate la noua canalizare. Şi asta deoarece mai e ceva de lucru în zona punctului de transformare a energiei electrice din imediata vecinătate a pieţei. Acolo trebuie făcută o subtraversare ceva mai delicată, prin care se va încheia lucrarea. În ceea ce priveşte branşarea blocurilor la noua reţea de canalizare, primarul Diaconu spune că va fi destul de simplă, deoarece s-a proiectat astfel încât să se folosească direct căminele de capacitate mare. Astfel, lucrarea va fi gata în luna iulie anul acesta, deşi a fost începută încă din primăvară.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp