![Schimbare majoră la Uzina Dacia! De la 1 august se întâmplă totul! 1 Dacia Uzina](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/Dacia-Uzina-150x150.webp)
Dialog, susținerea educației și a sănătății sunt principalele obiective ale lui Aurel Costache, candidat PSD la primăria Mioveni. Social democratul și-a prezentat în urma o parte dintre principalele obiective cu care a intrat în luptă electorală pentru alegerile din 9 mai.
“Vom avea o relație permanentă cu toți salariații primăriei, vom reuși să avem o relație bună cu cetățenii orașului Mioveni, da avem un dialog permanent cu dânșii. De asemenea, sa avem un dialog permanent cu instituțiile publice. Învățământul – cale spre performanta, învățământ dual la Liceul Construcții Mașini, avem în program construcția a două creșe. Sănătatea, grija fata de semenii noștri: dezvoltarea unor servicii de asistență medicală in pediatrie și înființarea unui compartiment urgente la Spitalul Mioveni” a declarat Costache.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp