![Viața bate filmul! Din străinătate a sunat la 112 să își salveze mama! 1 apel strainatate](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/apel-strainatate-150x150.webp)
Și în acest de sfârșit de săptămână, jandarmii argeșeni au desfășurat mai multe acțiuni de prevenire a răspândirii a virusului Sars-Cov2 și de verificare a respectării măsurilor sanitare impuse pentru această perioadă.
Hanul Haiducilor- pertecere private spartă de mascați
Duminică, 14 martie, jandarmii au depistat două restaurante, care desfășurau evenimente private în spațiul interior al localurilor, la care participau mai multe persoane. Din primele informații, se pare că este vorba tot despre Casa Muntenească. Cel de-al doilea restaurant se pare că este Hanul Haiducilor.
În ambele situații, atât administratorii cât și organizatorii au fost sancționați cu amendă în valoare de 2000 de lei fiecare, iar participanții la evenimente au primit avertismente. Reamintim că, în conformitate cu prevederile legale, organizarea de reuniuni de orice natură este interzisă.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp