![Grupele FC Argeș desființate peste noapte! Zeci de copii au rămas pe drumuri! Părinții se revoltă! 1 fc arges grupe desfiintate](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/fc-arges-grupe-desfiintate-150x150.webp)
Consilierul județean Cătălin Bulf, președintele PMP Argeș, a fost numit secretar de stat la Ministerul Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri.
Decizia a fost publicată marți, 14 ianuarie, în Monitorul Oficial. În următoarele zile, în urma numirii sale la minister, Bulf va trebui să renunțe la mandatul său de consilier județean.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp