![Alertă! Sute de cazuri de violență domestică în Pitești! Bilanț sumbru în primele șase luni din acest an! 1 violenta domestica politie](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/violenta-domestica-politie-150x150.webp)
Omul de afaceri Constantin Pănescu, patronul grupului Alcadibo, vrea să intre în lumea fotbalului. Din surse am aflat că acesta este interesat să achiziţioneze acţiuni la clubul FC Argeş. Condiţia primordială ar fi însă ca echipa alb-violetă să revină în Liga I, numai că, momentan, se pare că nu se poate. Aceleaşi surse susţin că în urmă cu câteva zile „juniorul” Andrei Penescu a purtat o discuţie cu Constantin Pănescu, lămudindu-l că până nu se vor finaliza litigiile din fotbal, în care este implicat tatăl său, Cornel Penescu, FC Argeş nu poate reveni în Liga I.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp