
Rapid București trece prin primele modificări importante la nivelul lotului înainte de pauza competițională de iarnă. Decizia vine ca urmare a înfrângerii suferite în derby-ul cu FCSB, scor 1-2 pe Arena Națională, rezultat care a accelerat planurile de restructurare ale clubului din Giulești.
Victor Angelescu, acționarul minoritar al echipei, a confirmat că gruparea alb-vișinie se va despărți de doi fotbaliști care nu au reușit să se impună în actuala formulă. Este vorba despre portarul Franz Stolz (24 de ani) și atacantul Antoine Baroan (25 de ani), conform informațiilor publicate de romania-libera.ro.
Oficialul giuleștean a indicat faptul că eșecul din derby a clarificat situația anumitor jucători, iar perioada de transferuri din iarnă va fi folosită pentru a aduce schimbări semnificative în lot. Situația celor doi este deja stabilită, Stolz și Baroan fiind primele nume care vor părăsi echipa antrenată de Marius Șumudică.
Deși speranțele fanilor erau mari la începutul sezonului, parcursul oscilant a determinat conducerea să ia măsuri rapide pentru a redresa situația în clasament. Cei doi jucători vizați de plecare nu au reușit să convingă staff-ul tehnic, iar clubul caută deja soluții pentru acoperirea posturilor ce vor rămâne vacante.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
