Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
![Incredibil cum a fost găsit un șofer în traficul din Pitești! A fost săltat imediat! 1 retinut](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/retinut-150x150.jpg)
Dani Coman va fi noul președinte al FC Argeș, a anunțat în urmă cu puțin timp primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea. Mihai Foamete a demisionat din fruntea consiliului director al echipei din Trivale, iar în această seară membrii conducerii se vor întruni într-o ședință, iar, în urma discuțiilor purtate cu fostul portar, Dani Coman va prelua conducerea FC Argeș.
De precizat este faptul că Dani Coman nu a semnat momentan contractul, iar cel mai probabil o va face în această seară. De asemenea, acesta va fi prezentat oficial în cursul zilei de marți.
„Mi-l doresc pe Dani Coman de doi ani președinte la FC Argeș. Și-a dat acceptul să fie cooptat în consiliul director al FC Argeș. Mihai Foamete și-a prezentat demisia. Diseară sau mâine, consiliul director se va întruni și își va alege președintele, iar Dani Coman va fi președinte. Încă nu a semnat contractul, dar o va face. Va fi prezentat într-o conferință de presă marți. Dani vine acasă, chiar dacă a avut oferte de la cluburi mult mai potente financiar decât noi” a declarat Cristian Gentea.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp