
Daniel Constantin a fost ales vicepreședinte politic în noul Biroul Politic Național al PNL la Congresul din acest weekend. Doi argeșeni au candidat pentru funcția de vicepreședinte al BN, fiind vorba de deputatul Daniel Constantin și de președintele PNL Argeș, Adrian Miuțescu. Liberalii i-au acordat 1.251 de voturi lui Constantin, care a câștigat în defavoarea lui Miuțescu.
Vă reamintim că în acest weekend, aproximativ 5.000 de liberali și-au ales noua conducere. Sâmbătă, Florin Cîțu a fost ales președinte PNL la nivel național, iar în cursul zilei de duminică a fost ales noul Biroul Național.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
