![Atenție șoferi! Trafic închis la ieșirea din Pitești! Află pentru cât timp! 1 vama trafic inchis](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/vama-trafic-inchis-150x150.jpg)
Guvernul a decis seara trecută, carantinarea mai multor localități din țară. Motivul este incidența crescută în ultimele zile a numărului de cazuri de îmbolnăviri cu noul coronavirus. Astfel că, începând de astăzi, mai multe localități din județele Cluj, Timiș și Sălaj, vor intra în carantină, pentru o perioadă de 14 zile.
Este vorba despre Gherla din județul Cluj, Becicherecu Mic, Dudeștii Noi, Dumbrăvița, Fibiș, Ghiroda, Giroc, Moșnița Nouă, Pesac, din județul Timiș și Zalău, Cehu Silvaniei, Jibou din județul Sălaj.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp