![Se întâmplă luni în Pitești! Toată lumea trebuie să afle! 1 centru pitesti 2](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/05/centru-pitesti-2.jpg)
Dezastru pe DN7 Pitești-Râmnicu Vâlcea! Traficul a fost blocat!
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe DN 7, kilometrul 200, localitatea Căciulata, județul Vâlcea, un autocamion s-a răsturnat în timpul nopții pe suprafața carosabilă, fără a rezulta victime. Circulația rutieră este oprită pe ambele sensuri de mers pentru aproximativ 30 de minute, pentru repunerea vehiculului pe roți. Valorile de trafic sunt ușor ridicate.
CITEȘTE ȘI: DECIZIE RADICALĂ PENTRU CEI CARE STAU LA BLOC! ANUNȚUL A FOST FĂCUT ACUM!
Pe arterele rutiere principale, respectiv autostrăzile A 1 București-Pitești, A 2 București-Constanța, A 3 București-Brașov, precum și DN 1 Ploiești-Brașov și DN 7 Râmnicu Vâlcea-Sibiu, circulația rutieră se desfășoară pe un carosabil în general uscat, cu vizibilitate bună și valori de trafic normale, în creștere însă pe A 1 București-Pitești, la intrarea în capitală și pe DN 7 Râmnicu Vâlcea-Sibiu, în zona evenimentului rutier de la Căciulata.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp