Printr-o postare pe facebook Elena Iagăr a anunțat, a doua zi după alegeri, demisia din funcția de director al Școlii Populare de Arte și Meserii. Iagăr a candidat pe listele PNL pentru o poziție de consilier județean în Consiliul Județean Argeș și, cel mai probabil, se va canaliza pe acest nou aspect al carierei. Elena Iagăr a provocat o surpriză uriașă după ce a părăsit PSD și s-a înscris în PNL. Iată postarea care anunță plecarea din fruntea instituției:
CITEȘTE ȘI: REZULTATE LA CJ ARGEȘ! CINE VA CONDUCE JUDEȚUL ÎN URMĂTORII 4 ANI?
„Închei astăzi cea mai frumoasa etapă din viața mea – 7 ani în care am făcut tot ce am putut mai bine pentru Argeș și pentru oamenii lui. În mod sigur nu am făcut totul și în mod sigur nu am făcut totul perfect. Consider că nu este necesar să fac un bilanț, având mulțumirea că las în urmă realizări remarcabile, emoții pozitive și amintiri frumoase.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp