![Circulație reluată acum pe Valea Oltului! Anunțul CNAIR! 1 Valea Oltului](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/Valea-Oltului-150x150.webp)
Centrele de transfuzii au fost luate cu asalt în ultima perioadă de donatori după ce valoarea tichetelor a fost mahirată de la 67 la 280 de lei. În primele două săptămâni ale anului, a crescut de zece ori numărul celor care vin față de anul trecut. Astfel, centrele numai fac față și cer persoanelor să se programeze.
CITEȘTE ȘI: TRAGEDIE! BEBELUȘ MORT DUPĂ CE MAMA SA LA ARUNCAT DE LA ETAJUL TREI!
Vă reamintim faptul că, în afara banilor mai mulți, donatorii primesc o zi liberă de la serviciu și o reducere de 50% la transportul în comun. Spre exemplu, începând cu data de 15 ianuarie, la Centrul de Transfuzie Sanguină București, donarea se va putea face doar în baza unei programări, care va putea fi făcută prin intermediul aplicaților online. Acolo unde donarea nu se face pe baza programării, medicii recomandă ca oamenii să sune înainte de a pleca de acasă pentru a se asigura că sunt locuri disponibile.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp