ULTIMĂ
ORĂ

Ducele de Albota: „Avem oameni puțini și buni! Nu pleacă nimeni!”

Ducele de Albota: „Avem oameni puțini și buni! Nu pleacă nimeni!”

Cele mai multe primării din România se confruntă în această perioadă cu provocarea reducerii de personal, potrivit unei scheme propuse de Guvernul Bolojan, în contextul reformei administrative.

Citește și: Mesaj sfâșietor al influencerului argeșean „Elicopter de luptă” după tragedia de la Budeasa: „Cristi era un băiat de milioane”

Primarii, în mare parte, au luat foc, însă sunt și edili care nu și-au încărcat nejustificat schema de personal și stau liniștiți că nu trebuie să își trimită angajații acasă. Este și cazul primarului Ion Dumitru, Ducele de Albota, care chiar chicotește pe seama colegilor care ar putea fi puși în situația de a-și da afara pilele sau neamurile.

Ducele de Albota: „Avem oameni puțini și buni! Nu pleacă nimeni!”

„Frumoșii mei consăteni, v-ați schimbat obiceiurile pentru ca orice informație o cereați înainte la primărie! Mai nou, întrebați prin autobuze câte persoane pleacă de la primărie. Vă spun, nu pleacă nimeni! Avem oameni puțini și buni! După socotelile iubiților voștri conducători ar trebui să mai angajăm 3. De plătit,  nu suntem plătiți regește, dar ne facem treaba, și o facem bine! Aveti condiții ca la oraș, chiar dacă unii nu recunoașteți. Salariile tuturor funcționarilor și ale profesorilor sunt afișate pe site-uri, dar dacă nu știți să vă uitați, rugați-i pe copiii dumneavoastră să vă ajute” este mesajul postat de edilul Ion Dumitru.

Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp

Ziarul-Obiectiv
Abonează-te la știri
Introdu adresa ta de email și primește săptămânal un email cu cele mai importante știri!
© 2024 Ziar Obiectiv.