![ȘOC! Polițist local îmbrăcat la serviciu în haine de femeie! Imagini ireale! 1 politist local](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/politist-local-150x150.webp)
În urma centralizării voturilor din cele 89 de secții de votare din Pitești s-a conturat componența viitorului consiliu local care va conduce municipiul din luna septembrie. Astfel, în urma alegerilor locale din 9 iunie, PSD a obținut nouă mandate de consilieri locali, AUR – trei mandate, PNL va avea șase consilieri, iar Alianța Dreapta Unită – patru reprezenrtanți. De precizat este faptul că, deși se află pe lista de consilieri locali, singurul care nu va rămâne pentru a-i reprezenta pe piteștenii care i-au acordat votul, ca și la alegerile precedente, este Ionuț Moșteanu, care își pregătește terenul pentru un nou mandat de parlamentar.
PSD:
- Tudosoiu Dumitru
- Tudor Lucreţiu-Ioan
- Didea Ionel
- Irimia Tiberiu-Gabriel
- Stan Ana
- Dumitru Ionuţ-Cristian
- Tudorache Iulian-Robert
- Tofan Gelu
- Dinu Dănuţ
CITEȘTE ȘI: REZULTATE LA CJ ARGEȘ! CINE VA CONDUCE JUDEȚUL ÎN URMĂTORII 4 ANI?
AUR:
- Codrea Ionel-Dragoş
- Dumitrache Ion
- Dobre Florin
PNL:
- Coteţ Mihai
- Apostoliceanu Sorin
- Dumitraşcu Maria-Cătălina
- Şerbănoiu Răzvan-Ionuţ
- Manea Alina-Ramona
- Postelnecu Alexandru-Florin
ADU:
- Moșteanu Ionuț
- Mihăilescu Mihai-Ioan
- Nedelcu Darius-Sebastian
- Dovleac Manuela-Elena
- Popescu-Silişteni Marius-Dumitru
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp