![EXCLUSIV! E oficial! Avem manager nou la Spitalul Județean din Pitești! A sosit numirea! 1 dumbrava sju22222](https://ziarobiectiv.ro/wp-content/uploads/2024/07/dumbrava-sju22222-150x150.webp)
Cătălin Drulă a anunțat că va dmisiona de la șefia USR, în urma rezultatele dezastruoase de la alegerile locale și europarlamentare. Într-o postare pe rețelele de socializare, Drulă a prezentat etapele alegerii noii conduceri. Elena Lasconi, primarul din Câmpulung a cerut demisia întregii conduceri a USR. Se pare că a venit rândul ca aceasta să plătească polițe celor care au executat-o în scandalul cu votul pentru familia tradițională.
CITEȘTE ȘI: REZULTATE LA CJ ARGEȘ! CINE VA CONDUCE JUDEȚUL ÎN URMĂTORII 4 ANI?
Adevărata bombă pentru useriști a venit însă din partea Elenei Lasconi, cea care a câștigat cu un scor zdrobitor primăria Câmpulung Muscel. Aceasta a cerut întregii echipe a lui Drulă să demisioneze, pentru a accelera procesul de restructurare a formațiunii.
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp
Urmărește știrile Obiectiv de Argeș și pe pagina de Facebook, pe grupul Ziar Obiectiv – Știrile Argeșului, pe Google News, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp